jak nawinąć sznurek do kosiarki

Katalog wyszukanych haseł

szarka portal

Temat: Paralotnia z silnikiem mz150, słaba iskra.
Witam, poczytałem troszkę ale myślę że znaleźliśmy prawdopodobną przyczynę słabej iskry. Napisze po kolei jak to było, chociaż jeszcze nie uruchomiłem tego napędu. Problem istniał odkąd kupiłem napęd paralotniowy, palony był nawijąc sznurek na koło przy śmigle i szarpiąc. Tak go paliłem, ale zawsze ciężko palił, bo ta iskra była marna, ale jak już zapalił to chodził i nie było problemu. Jednak człowiek chce być niezależny, więc postanowiłem założyć rozruch, pomijając już problem z dopasowaniem koła zębatego jego mocowania ale to nie w tym problem.

Rozebraliśmy już wszystko i nawet założenie nowej identycznej cewki, nic nie pomogło, ale zauważyliśmy że cewka jest krzywo, to znaczy jak magnes kręcąc się przechodzi pod cewką to jedna część cewki, prawie dotyka a druga jest najprawdopodobniej za daleko.
Dlatego niby przerwa między cewką a magnesami była dobra ale jednak nie, bo tylko przednia część cewki była dobrze, ale to, niestety, niedbałe zamocowanie cewki poprzednika ,więc myślę że to z tego powstał problem (myślę że tak jest bo jak wytłumaczyć wszystko nowe i nie działa?)

Wracając do rozruchu, to jest od motocykla peugeot 12v obroty ma duże, daje sobie rade ale nie zapali, bo jak jak niema iskry, nawet szarpiąc, tak było. Nie wiedziałem co z tym robić, bo nawet sprawdzałem w kosiarce, nawet lekko ciągnąc za szarpaczke w kosiarce daje niezłą iskrę to myślę, dlaczego tu, przy takich dużych obrotach, niema? Jutro to po składam i się okaże a jeżeli nie zadziała to chyba pójdę do wróża ))) Pozdrawiam wszystkich i napisze co z tego wyszło
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1575566.htmlTemat: Skrzynia 3x2 :D
" />
">oj! coś czuję ze kompresja da o sobie znać no właśnie o to mi chodzi, kompresja 1:9,5, poza tym jak będziesz chciał tak ciągnąć za sznurek za każdym razem to trzeba by nawijać go z powrotem, chyba, że by się zastosowało taki mechanizm jak w kosiarce.
Źródło: motokirc.pl/viewtopic.php?t=6173


Temat: Fiat 126p odpalanie ręczne na linkę - jak wykonać?
Metoda działania tka sama, jak przy odpalaniu kosiarki. Byli nawet tacy, co odpalali malucha poprzez nawinięcie kilku zwojów sznurka na koło pasowe. Trochę siły do tego trzeba mieć.
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1553355.html